€ Τιμόμετρο

Έξτρα Παρθένο Ελαιόλαδο: πόσο κοστίζει σήμερα

Η απάντηση σήμερα

Για 1 λίτρο: από 3,80 € έως 6,60 €

Διαφορά 2,80 € ανάμεσα στο χαμηλότερο και στο υψηλότερο σύνολο. Σύγκριση της 18 Οκτ 2026.

Κόστος για 1 λίτρο, σε κάθε αλυσίδα

#Αλυσίδα Σύνολο Τι θα έπαιρνες Ανά λίτρο Διαφορά
1 Σκλαβενίτης 3,80 € ΜΑΡΑΤΑ Πυρηνέλαιο 1lt 1 συσκευασία Ανά λίτρο3,80 € το χαμηλότερο σύνολο σήμερα
2 Χαλκιαδάκης 4,20 € ΜΑΡΑΤΑ Πυρηνέλαιο 1lt 1 συσκευασία Ανά λίτρο4,20 € Διαφορά+0,40 €
3 My Market 5,60 € ΙΩΝΙΣ Κλασικό Ελαιόλαδο 1lt 1 συσκευασία Ανά λίτρο5,60 € Διαφορά+1,80 €
4 Market In 5,99 € ΜΙΝΕΡΒΑ Ελαιόλαδο Κλασικό 1lt 1 συσκευασία Ανά λίτρο5,99 € Διαφορά+2,19 €
5 ΑΒ Βασιλόπουλος 6,60 € ΜΙΝΕΡΒΑ Ελαιόλαδο Κλασικό 1lt 1 συσκευασία Ανά λίτρο6,60 € Διαφορά+2,80 €

Δες και τα 226 προϊόντα

Τιμή ανά λίτρο στο ράφι

Η ίδια ποσότητα δεν κοστίζει το ίδιο σε κάθε προϊόν του ραφιού. Κάθε προϊόν μετράει μία φορά, στη φθηνότερη τιμή που βρίσκουμε σήμερα.

Φθηνότερο
3,30 €
Μέσο (διάμεσος)
8,80 €
9 στα 10 κάτω από
23,75 €

Η ιδιωτική ετικέτα βγαίνει 28% φθηνότερη ανά λίτρο σε αυτό το ράφι: διάμεσος 6,55 € έναντι 9,15 € για τα επώνυμα (11 και 159 προϊόντα αντίστοιχα). Αξίζουν τα προϊόντα ιδιωτικής ετικέτας;

Οι φθηνότερες επιλογές ανά μονάδα

Προϊόν Φθηνότερα σε Τιμή Τιμή μονάδας Αλυσίδες
ΜΑΡΑΤΑ Πυρηνέλαιο 2lt Ιδιωτική ετικέτα Σκλαβενίτης 6,60 € 17 Οκτ 2026 3,30 €/L 1
Ελαιόλαδο XXL Lidl 18,89 € 3,78 €/- 1
ΜΑΡΑΤΑ Πυρηνέλαιο 1lt Ιδιωτική ετικέτα Σκλαβενίτης 3,80 € 17 Οκτ 2026 3,80 €/L 2
Ελαιόλαδο Lidl 21,39 € 5 Οκτ 2026 4,28 €/- 1
ΑΝΘΕΛΑ Ελαιόλαδο 4lt Ιδιωτική ετικέτα Σκλαβενίτης 19,80 € 17 Οκτ 2026 4,95 €/L 1
ΑΝΘΕΛΑ Ελαιόλαδο 1lt Ιδιωτική ετικέτα Σκλαβενίτης 4,98 € 17 Οκτ 2026 4,98 €/L 1
ΑΝΘΕΛΑ Ελαιόλαδο 2lt Ιδιωτική ετικέτα Σκλαβενίτης 9,96 € 17 Οκτ 2026 4,98 €/L 1
Ιωνίς Ελαιόλαδο Κλασικό 4 lt My Market 21,90 € 17 Οκτ 2026 5,47 €/L 1
ΜΙΝΕΡΒΑ Ελαιόλαδο Κλασικό 4lt Σκλαβενίτης 21,90 € 17 Οκτ 2026 5,47 €/L 1
ΙΩΝΙΣ Κλασικό Ελαιόλαδο 1lt Σκλαβενίτης 5,54 € 17 Οκτ 2026 5,54 €/L 2

Η κατάταξη γίνεται αποκλειστικά με βάση την τιμή ανά μονάδα. Δεν αξιολογείται ποιότητα, γεύση, συστατικά ή καταλληλότητα.

Πώς βγήκε αυτό

Συγκρίναμε 170 προϊόντα από 5 αλυσίδες, με την τελευταία τιμή που ξέρουμε για το καθένα, στη σύγκριση της 18 Οκτ 2026. Για κάθε αλυσίδα βρίσκουμε τον φθηνότερο τρόπο να καλύψει 1 λίτρο σε ολόκληρες συσκευασίες, γιατί δεν αγοράζεις μισό πακέτο.

Τι δεν λέει αυτή η σελίδα

Στο ίδιο ράφι

Ελαιόλαδο 61 Αραβοσιτέλαιο 33 Ηλιέλαιο 30 Οικογενειακά Παγωτά 340 Πατατάκια 300 Επιδόρπιο Γιαουρτιού 241 Τσίχλες 228 Μπισκότα Γεμιστά, Διάφορες Γεύσεις 227 Στραγγιστό Γιαούρτι 212 Μαρμελάδα 207 Φυτικά Ροφήματα 192 Φρυγανιές 192

Όλα τα «πόσο κοστίζει» Ποιο σούπερ μάρκετ είναι φθηνότερο;